Wielowarstwowe tapety na ścianę

Wielowarstwowe tapety na ścianę

Tapety na ścianę to dział aranżowania mieszkań, który swoim zakresem obejmuje naprawdę imponującą grupę materiałów.
Najbardziej popularne są tapety papierowe. Na pewno są one najtańszą opcją, jednak cena zależna jest od wytrzymałości, struktury, denimu oraz koloru.

Pojedyncza warstwa papieru, zazwyczaj gładkiego, jest także najtańszym wariantem. Ten materiał można znaleźć już w cenie poniżej 10 zł za rolkę, co generuje naprawdę niewielkie koszty odświeżania wnętrza. Nie warto jednak zapominać, że ta opcja jest niezbyt trwała, nadaje się wyłącznie na gładkie powierzchnie a także nie ma wśród nich zbytniego wyboru kolorystycznego.

Znacznie trwalszą okładziną jest wersja złożona z dwóch warstw papieru. Niewątpliwie jest to produkt o wiele bardziej wytrzymały, nie niszczy się już podczas naklejania a wybór denimów i kolorów jest znacznie wyższy. Nie możemy jednak spodziewać się, że taka tapeta wyrówna nierówności na ścianach. Niestety, jeśli tapeta jest gładka, podłoże również musi być gładkie. Przy zastosowaniu dodatkowej warstwy papieru, tapety na ścianę mogą osiągać różne struktury, co znacznie ułatwia maskowanie nierówności. Tapety takie można także delikatnie myć. Nie należy ich zmoczyć, gdyż są wtedy bardzo narażone na uszkodzenia. Nawet małe zadrapanie paznokciem potrafi sprawić widoczny uszczerbek w tapecie.

Wśród tapet papierowych najbardziej odporne na zmywanie i zarysowania są tapety trójwarstwowe. Już nazwa wskazuje, że ta okładzina powstała z 3. warstw materiału. Trzecia część jest gładka co znacznie upraszcza jej naklejanie. Zaletą jest fakt, że za pomocą tej tapety widocznie zakryjemy nawet duże nierówności. Tapety na ścianę stworzone z trzech warstw są w większości przypadków wymiarowe, wzorzyste, mają wszelkie barwy, są odporne na zadrapania i nadają się do czyszczenia. Takie cechy sprawiają, że takie tapety z powodzeniem możemy nakładać niemal w każdym pomieszczeniu o normalnej wilgoci.