Kostka brukowa

Kostka brukowa

Coraz częściej w przydomowych ogrodach króluje kostka brukowa. Ułożenie jej w odpowiedni wzór to nie lada zadanie. Dlaczego? Otóż oferowana przez producentów kostka brukowa może być różnego kształtu, koloru oraz wymiaru. Wzornictwo z kostki brukowej jest zatem jak najbardziej dowolne i zależy od zamysłu zleceniodawcy lub osoby układającej kostkę. Warto jednak zapamiętać, że każda nawierzchnia w naszym ogrodzie powinna współgrać z architekturą domu oraz najbliższego jej otoczenia.

Kostka brukowa jako najpopularniejszy obecnie budulec wykorzystywany w ogrodzie oraz na różnych podjazdach daje nam nieskończone możliwości aranżacyjne nawierzchni wokół naszego domu. Najczęściej stosujemy ją na ścieżkach w ogrodzie, podjazdach przed domem lub niekiedy też spotyka się ją na tarasach lub schodach przed naszym domem. Wzory układane z kostki mają niekiedy różne cele. Niekiedy mają przyciągać wzrok, a czasami zdarza się, że mają jedynie dyskretnie wtapiać się w aranżację całego ogrodu. Najpopularniejsze są nawierzchnie monochromatyczne lub kolorowe mozaiki.

Kostka brukowa sprzedawana jest w obecnych czasach w różnych kolekcjach, w skład jakich wchodzą odróżniające się wymiarami elementy w kształcie kwadratu, prostokąta, trapezu czy też specjalnie przygotowywane elementy do budowania bardzo efektownych kół oraz różnego rodzaju palisady stosowane podczas wykańczania nawierzchni lub budowy wzmocnień takich jak np. stopnie schodów. Produkowana na dzień dzisiejszy kostka brukowa wcale nie musi przypominać materiału z byle jakiego betonu. Spotkać można kostkę brukową o porowatej powierzchni, którą produkuje się z kruszyw najwyższej jakości oraz specjalnej techniki płukania. Odzwierciedla ona znakomicie naturalne kamienie takie jak: piaskowiec, bazalt, agat czy porfir. Nawierzchnie z tego typu kostki brukowej należą do bardzo efektownych i eleganckich.

 

Kiedy chcemy zaaranżować przestrzeń w taki sposób, by skutecznie zapadał on w pamięć oraz wychodził poza standardowe szarości, wówczas warto zwrócić uwagę na kolekcje Polbruk Carmino i Polbruk Country. Kostka brukowa z tej kolekcji ma za zadanie oczarować przechodniów lub naszych gości ogromną paletą barw. Carmino obecnie dostępny jest w 20 różnych kolorach i 2 fakturach. Daje nam możliwość trafnego dobrania produktu do najbardziej wymagających projektów. Ogromnym plusem tej kolekcji jest ogromny wybór kostek o fakturze postarzanej, które często wykorzystuje się do aranżacji terenów zielonych czy też przestrzeni wokół budynków miejskich. Country natomiast to produkt doskonale nadający się zarówno do tworzenia nietuzinkowych pod względem kolorystycznym nawierzchni, jak również do budowy murków, elewacji czy też schodów.

Istnieje wiele rodzajów kostki brukowej. Aby je wszystkie przedstawić musielibyśmy poświęcić na to sporo czasu. W sklepach z materiałami budowlanymi lub w sklepach ogrodniczych znajdziemy katalogi z których dowiemy się więcej o różnych rodzajach teko półproduktu budowlanego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *