Farba idealna na dach

Farba idealna na dach

Dach jest najbardziej narażonym elementem budynku na niszczycielskie warunki pogodowe takie jak np. grad, deszcz, wiatr, burze czy promieniowanie słoneczne. Powłoka dachu w takich warunkach może bardzo szybko ulec zniszczeniu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie wybranie farby na dach, by chroniła ona jego powierzchnię przez jak najdłuższy czas. Kupując odpowiednią farbę na dach osiągniemy połowę sukcesu jeśli chodzi o doskonałe zabezpieczenie naszego dachu przed działaniem czynników atmosferycznych. Dzięki dobrej farbie zapobiegniemy również w przyszłości występowaniu mchów czy też porostów, a nasz dach będzie wyglądał jak nowy.

Farby do malowania dachów z powodzeniem mogą być stosowane zarówno na dachówkach jak również na blachach. Często malujemy dachy wykonane z dachówek ceramicznych, betonowych czy też płyt azbestowych. Na każdej powierzchni farby Śnieżka pozostawiają równie znakomite rezultaty. Wcale nie gorsze są farby firmy Dekoral czy tez Bakerfarb. Na rynku znajdziecie również mniej znane firmy, których produkty są tańsze i wcale nie gorsze. Wybór samej farby to jednak nie wszystko. Powiedzmy, że wybraliśmy dobrą farbę i pomalowaliśmy nią dach, jednakże coś jest nie tak co widać na pierwszy rzut oka.  Sam wybór farby nie przyniesie nam sukcesu w malowaniu dachu. Zanim zaczniemy malować musimy rzetelnie przygotować podłoże, czyli wyczyścić nasz dach z ewentualnych syfów. Tylko wtedy po malowaniu możemy otrzymać zamierzony efekt opisany przez producenta farby, która wybraliśmy na nasz dach.

Chcielibyśmy opowiedzieć nieco więcej o farbach Śnieżka. Cechy charakterystyczne dla produktów tego producenta to między innymi: podwyższona ochrona przed warunkami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV, doskonała przyczepność do nawierzchni malowanej oraz wysoki poziom elastyczności i gruntowa trwałość powłoki. Produkty Śnieżka na dach są to wysokiej jakości farby poliwinylowo-akrylowe. Idealnie nadają się do malowania ochronno-dekoracyjnego powierzchni metalowych, stalowych, ocynkowanych, fosforanowanych czy też aluminiowych. Farby te nie tylko nadają się do malowania dachów ale również parapetów, rynien czy też ogrodzeń. Jeśli malowanie zostanie przeprowadzone solidnie i właściwie, to pokrycie dachowe zyska drugą młodość, a my zapewnimy sobie spokój na długie lata. W zależności od własnych gustów, Klienci mogą wybrać farbę dachową półmatową bądź wysoki połysk. Dodatkowo, szeroka paleta kolorów sprawia, że bez problemu będzie można dopasować kolor do danego budynku bądź jego otoczenia.

Zachęcamy też do korzystania z innych ofert producentów takich jak Dekoral czy wspomniany tu przez nas Bakerfarb. Nie musimy wydawać kroci na farbę, by nasz dach wyglądał jak nowy i trwał w tym stanie przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *