Odważ się – kolory ścian w intensywnych barwach

Odważ się – kolory ścian w intensywnych barwach

Każde pomieszczenie zyskuje na wyglądzie kiedy kolory ścian w jakiś sposób się wyróżniają. Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie pozwolić sobie na intensywne farby, które nie zmieniają koloru. Natomiast nasza coraz większa odwaga w aranżowaniu mieszkań powoduje, że już nie boimy się intensywnych barw w kuchni czy jadalni. Skupiając się na kolorach intensywnych, które możemy użyć w dowolnym wnętrzu warto zapoznać się z ich właściwościami.
Kolory ścian utrzymane w barwie pomarańczowejodcieniu pomarańczy} są wątpliwości energiczne. Sprzyjają optymistycznym myślom, przywracają chęć do życia, jak również w cudowny sposób motywują. Skojarzenia koloru pomarańczy to przede wszystkim szczęście, otwartość, ale również nowoczesność. Na nieszczęście jak każdy kolor, nawet o bardzo pozytywnym działaniu powinien być racjonalnie dozowany, głównie dla osób zagubionych i samotnych, ponieważ osoby te w pomarańczowym wnętrzu mogą wpaść w depresję. Jednak dzięki pomarańczowym kolorom i stylowym akcesoriom możemy zaaranżować wnętrze nowoczesne z charakterem. Niezawodne połączenie to biel, czerń i pomarańcz. Ten zestaw musi się udać.

Czerwony jeszcze niedawno był zarezerwowany bardziej dla pomieszczeń o innym celu niż mieszkalny. Jednak z biegiem czasu coraz więcej dekoratorów zaczęło wykorzystywać ten kolor w swoich wnętrzach. Początkowo były to akcesoria, później jedna ściana, by ostatecznie przekonać się do tej barwy i przemalować całe pomieszczenie. Z pewnością kolory ścian utrzymane w czerwieni są strefą sypialni. Nic tak nie budzi z samego rana jak intensywna czerwień. Kolor ten pobudza do działania. Jest tak bardzo widoczny, że staje się dominującym elementem wnętrza. Symbolika czerwieni to miłość i ciepło, dlatego doskonale nadaje się dla osób pozbawionych tych odczuć. W czerwonej sypialni znakomicie będą czuły się osoby zmęczone oraz pozbawione woli walki, jednak stanowczo nie należy malować ścian na ten kolor, gdy mamy styczność z z agresją i dużym stresem.

Kolejnym kolorem, jaki odnosi triumfy w naszych apartamentach jest fiolet. Gama tych barw jest dość obszerna, zaczynamy na bardzo delikatnym wrzosowych, a kończąc na ciemnym śliwkowym. Tutaj doskonale sprawdzą się osoby lubiące niezwykłe zestawienia, ponieważ barwy te pasują do prawie każdego koloru. Fiolet doskonale wygląda z różnymi odcieniami bieli, szarości czy brązu. Kolory ścian w nucie fioletowej znakomicie sprawdzą się u ludzi kłótliwych, gdyż barwa ta niezwykle uspokaja.

W palecie barw każdego wytwórcy farb wewnętrznych spotkamy setki, jak nie tysiące odcieni. Jednakże krocie z nich stanowią właśnie grupy kolorystyczne, których bazą jest ten sam pigment. Opisane tutaj barwy znajdują zastosowanie jako kolory ścian niezbyt zachowawcze. Gdyż w naszym społeczeństwie szerzy się przekonanie, że idealne są pomieszczenia białe lub brązowe. Oczywiście jest w tym wiele prawdy, jednak można wprowadzić intensywny akcent, ponieważ nawet kilka mkw powierzchni w intensywnym odcieniu, sprawi, że całe mieszkanie zyska na wyglądzie.